VİTİR NAMAZI SAAT KAÇA KADAR KILINIR?

Vitir Namazı Saat Kaça Kadar Kılınır?

Vitir namazı saat kaça kadar kılınır sorusuna cevap vermeden önce değinmek istediğim bir konu var. Değerli dostlar insanlar arasında belki de hiç dikkat edilmeyen bir ayrıntı vardır. Bu ayrıntıyı bazı kişiler bilir ancak bazıları da çok fazla dikkat etmezler. Yatsı namazı son namaz değildir. Farz olan 5 vakit namaz içerisinde en sonuncusudur. Peygamber efendimiz yatsı namazının sonunda vitir namazını da birleştirip kıldığı için yatsı namazı 13 rekât şeklinde bilinir ancak vitir namazı vaciptir ve günün son namazı olduğundan dolayı imsak vaktine kadar kılınabilmesi mümkündür. Yani bu üç rekatı sonra da kılabilirsiniz. Hatta birçok âlim ve Allah dostu insan yatsı namazından sonra gece namazlarını kaza namazlarını, adak namazlarını, Şükür namazlarını yani nafile namazlarını kıldıktan sonra vitir namazını eda ederler.

Vitir Namazı Saat Kaça Kadar Kılınır
Vitir Namazı Saat Kaça Kadar Kılınır

Peygamber efendimiz (S.A.S) her gece sabahlara kadar namaz kılıp ibadet ederdi. Hz. Aişe annemiz bu konuda ”Ya Rasülellah siz zaten cennet’liksiniz niye bu kadar namaz kılıyorsunuz”diye sual ettiğinde,”Ya Aişe ben şükreden bir kul olmayayım mı? buyurmuşlar dır.

Peki, peygamber efendimiz bu kadar önem veriyorsa namaz kılmaya biz neden farz olsun sünnet olsun nafile olsun namazlarımızı aksatalım ve yüce Allah’ a şükürlerimizi sunmayalım ki.

Değerli Müslüman kardeşlerim bu noktada sizden istediğimiz ve beklediğimiz farz ve nafile namazlarınızı kılmanız yönünde olacaktır. Unutmayın ki bu namazlar sizin ahretteki şefaatçiniz olacaktır.

İlgili Bağlantılar:

1-Vitir Namazı Fazileti
2-Vitir Namazı Nasıl Kılınır?
3-Vitir Namazı
4-Yaşanmış Gerçek Dini Hikayeler

You May Also Like

About the Author: rakunpelikanoglu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir