VİTİR NAMAZI

Değerli okuyucularımız;

Ey Müslüman kardeşim şüphesiz ki rabbin sana bir namaz ziyade etmiş işte o namaz vitir namazıdır. Onu yatsı ile sabah namazı arasında mutlaka kıl.

‘Her kim gecenin sonunda kalkamayacağından korkarsa, gecenin evvelinde vitri kılsın! Her kim de gecenin sonunda kalkacağından emin ise, vitri gecenin sonunda kılsın! Şüphesiz ki gecenin sonunda kılınan namaz şahitlidir ve o daha faziletlidir!’ Müslim 755/162, Begavi Şerh 969, Albânî Sahiha 2610

Yüce rabbimiz namazı emretmiştir dolayısıyla namaz dinin direğidir. Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem her gece kalkıp vakti geldiğinde vitir namazı kılardı .Çünkü vitir tek demektir yani vitir tek başına namaz kılmak demektir. Madem ki bu namaz tekdir ve yüce Allah bize namaz kılmayı emretti, o zaman ne duruyorsun ey Müslüman bırak boş şeylerle uğraşmayı da bu gece vitir namazını kıl.

Bizler vitirnamazi.com sitesi olarak sizlere bu konuda elimizden geldiğince bilgi vermek ve sorularınıza yanıt vermek için yola çıktık. Biliyoruz ki hepimiz bu noktada biraz eksiğiz o halde hep birlikte eksikliğimizi tamamlayalım ve peygamberimizin de yaptığı gibi gece kalkalım ve vitir namazlarımızı kılalım. Çünkü vitir namazı önemli bir ibadettir bu namazı kıldığınız da ise Cenâb-ı Hakk’ın rızâsını ve muhabbetini kazanmış olursunuz. Vitir namazını, yatsının farzı kılındıktan tan yeri ağarıncaya kadar kılabilirsiniz.

Seher vakti meleklerin ve hakkın rahmetinin üzerimize yağdığı bir zamandır ve vitir namazı seher vaktinde kılmak sevapların en büyüğündendir.

“Allah tekdir; tek olanı sever. Ey Kur’an ehli! Siz de vitir namazını kılınız!”

You May Also Like

About the Author: rakunpelikanoglu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir